badania gleby, wsparcie rolnictwa

CONSAGER © 2021

Chcesz dowiedzieć się 
o naszych nowych produktach, specjalnych ofertach i promocjach?

Biuro Handlowe:

biuro@consager.com

+48 736 842 541

Plantafol 30.10.10. - nawóz, który Wspomaga rozwój roślin w fazie wegetatywnej i podczas wzrostu owoców. Zawiera starannie wyselekcjonowane składniki i jest kompatybilny z większością środków chemicznych stosowanych w uprawie. Więcej informacji znajdziesz klikając na etykietę produktu poniżej:

SilverMix - czyli płynny kompleksowy mikronawóz na bazie srebra koloidalnego. Idealnie nadaje się do skutecznego przygotowywania nasion i bulw sadzeniaków oraz jako nawóz dolistny dla wszystkich rodzajów upraw rolniczych i typów gleby. Wspomaga uzupełnić deficyty niezbędnych mikroelementów i wspomaga ich przyswajanie. Dodatkowo - zwiększa odporność na patogeny w całym okresie wegetacji. O tym innowacyjnym produkcie przeczytasz, klikając tutaj:

Zobacz tutaj

Zobacz tutaj

Sezon rozpoczęty! To czas na zdecydowane i skuteczne działania, które wesprą Twoją uprawę przez cały rok. Jednak w natłoku informacji i ilości produktów na rynku, trudno zdecydować się na konkretne rozwiązania, co może prowadzić do marnotrawstwa własnego czasu i środków na nieefektywne metody, które nie wzmocnią, a osłabią Twoją cierpliwość.

Jak zatem wybrać? Cóż, metod jest wiele, ale ja uważam, że kierować należy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Bo choć producenci lubią serwować nam skomplikowane nazwy składników, technologii i innych sztuczek magicznych, to niestety rzadko idzie to w parze ze skutecznością. Dlatego decydując się na wsparcie mojej uprawy, zwracam uwagę na następujące kwestie:

1. Zawartość substancji czynnych w środku ochrony roślin:

Środek musi być w nie bogato zaopatrzony. W przeciwnym razie wylewamy na nasze pole dodatkowe litry wody, które raczej nie pomogą nam w zabezpieczeniu roślin, za to mogą je zdecydowanie osłabić. Dzisiaj zwracamy szczególną uwagę na składy produktów spożywczych w sklepach, chcąc zadbać o swoje zdrowie. Dokładnie z tą samą uważnością powinniśmy podchodzić do "jedzenia", które podajemy naszym roślinom.

2. Jakość użytego surowca do produkcji środka wsparcia uprawy:

Decydując się na zakup środka wsparcia uprawy, zawsze staram się znaleźć informację, skąd pozyskane zostały dane substancje i jak się z nimi obchodzono w procesie produkcji. Zbyt często napotykałem przypadki produktów, których etykiety obiecywały cuda, jednak po głębszej analizie okazywało się, że niewiele ma prawo się po użyciu takiego "specyfiku" wydarzyć. Podstawą dobrego produktu są wysokiej jakości surowce — tego nie da się oszukać.

3. Zdolność do mieszania z innymi środkami ochrony roślin:

Z perspektywy osoby, która swego czasu zajmowała się ponad 500 ha uprawy przemysłowej, nie mogę nie wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Nie da się pominąć, jak ważne jest, aby preparaty, które wybieramy, nie wchodziły w konflikt z innymi środkami używanymi w trakcie sezonu. Chcąc odpowiednio zaopiekować się swoimi roślinami, nie mogę decydować się na wspomagacz, który nie będzie kompatybilny z fungicydem czy insektycydem, którego używam. Moim zdaniem, do ochrony roślin należy podchodzić całościowo i wybierać takie rozwiązania, które będą wzajemnie się uzupełniać — albo chociaż sobie nie przeszkadzać. 😉

4. Wszechstronność używanego rozwiązania wsparcia uprawy roślin:

Powiedzmy sobie szczerze — kilometry półek zapełnionych środkami, z których każdy dedykowany jest do innej rośliny, na inną pogodę, czas, miejsce i fazę księżyca nie należy raczej do sfery marzeń rolnika. Dlatego tak istotne jest, aby preparaty przez nas używane cechowały się jak najwyższą wszechstronnością. Oczywiście — bez przesady, jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jednak odpowiednio szeroki zakres stosowania pozwala nie tylko na oszczędność pieniędzy, lecz także zdecydowanie usprawnia cały proces zaprawiania nasion czy bulw sadzeniaków przed sezonem, a jak wszyscy wiemy — czas to waluta, której w sezonie wycenić się nie da!

Mówiąc krótko — wybierajmy produkty, które naprawdę ułatwią nam ochronę naszych upraw przed szkodliwymi skutkami środowiska. Nie potrzeba tutaj sztuczek iluzjonisty — dobry produkt sam się obroni.

Poniżej znajdziesz moich dwóch osobistych faworytów:

 

Środki wsparcia uprawy - jak znaleźć dobry produkt?

17 marca 2021
badania gleby, wsparcie rolnictwa