badania gleby, wsparcie rolnictwa

CONSAGER © 2021

Chcesz dowiedzieć się 
o naszych nowych produktach, specjalnych ofertach i promocjach?

Biuro Handlowe:

biuro@consager.com

+48 736 842 541

Badania gleby to nieodłączny element prowadzenia świadomej i opłacalnej uprawy roślin. Tylko dzięki kontroli ilości składników odżywczych w glebie wiemy, co i kiedy mamy uzupełnić, aby nasze rośliny rosły zdrowe i przynosiły piękne plony. Często otrzymujemy pytania: kiedy najlepiej wykonać badanie gleby? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna.

 

DLACZEGO CHCESZ ZBADAĆ GLEBĘ?

 

Zanim uzyskamy odpowiedź na pytanie: „kiedy zbadać glebę?”, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: „dlaczego chcę zbadać glebę?”.

Inne potrzeby będą mieli rolnicy, dla których badania gleby stanowią podstawę do opracowania rzetelnego planu nawozowego na przyszły sezon. Inne powody będą kierowały właścicielami niewielkich ogródków przydomowych. Tak czy inaczej – w każdym z takich przypadków warto jest regularnie badać glebę.

 

BADANIA GLEBY DO PLANU NAWOZOWEGO

 

Nawożenie „na oko” coraz mniej się opłaca. Związane jest to nie tylko z coraz wyższymi kosztami nawozów. Coraz więcej rolników ma również świadomość, że takie nierozważne sypanie nawozów na pole przynosi bardzo często odwrotny skutek do zamierzonego – plony są mniejsze, co generuje kolejne koszty prowadzenia upraw.

Właśnie dlatego niezwykle ważne jest tworzenie planów nawozowych, dzięki którym otrzymujemy kompletny przewodnik po stosowaniu nawozów przez cały sezon.

Jednak, aby taki plan nawozowy był stworzony rzetelnie i uczciwie, niezbędne jest wykonanie badań gleby i dokładne sprawdzenie, czego brakuje w glebie na naszych polach. Tylko dzięki temu jesteśmy w stanie zaplanować efektywne działania, które poprawią poziom plonowania i oszczędzą nam sporo środków finansowych, pozbawiając nas ryzyka stosowania nawozów „na ślepo”. Kiedy najlepiej wykonać takie badania?

Próby glebowe do opracowania planu nawozowego pobieramy albo jesienią, po zbiorach i przed wysiewem nawozów mineralnych, albo wczesną wiosną, przed zasiewem roślin jarych oraz, oczywiście, przed zastosowaniem nawozów.

Jeżeli chciałbyś skontrolować, czy Twój plan nawozowy przynosi zamierzone efekty, zalecamy wykonanie dodatkowych badań gleby w środku sezonu. Nasze badania możesz wykonać w każdym momencie wegetacji, a dzięki otrzymaniu wyników w 24 godziny od dostarczenia do nas prób glebowych, od razu wprowadzisz ewentualne korekty i uzupełnisz niedobory składników odżywczych. A wiemy przecież doskonale, że dla rolnika czas jest na wagę złota!

 

BADANIA GLEBY DLA OGRODNIKÓW

 

Chcesz sprawdzić, jak ma się gleba w Twoim ogródku? To bardzo dobrze! Nawet jeżeli nie posiadasz wielu hektarów ziemi, a Twoje uprawy ograniczają się do kilku metrów kwadratowych obok domu – badając glebę, wspierasz nie tylko Twoje rośliny, ale i cały ekosystem.

Wyrównanie niedoborów składników odżywczych czy wsparcie gleby w odbudowie materii organicznej to działania, które pomagają miliardom organizmów glebowych, a one następnie pomagają Twoim roślinom! Ponadto, kiedy wykonasz badania gleby, od razu dowiesz się, czego brakuje w glebie, którą wykorzystujesz pod uprawę.

Zaoszczędzisz czas i pieniądze, nie wykorzystując ich na rozwiązania, które nie przynoszą realnych korzyści ani dla gleby, ani dla Twoich roślin. Zamiast tego, skorzystasz z przejrzystego raportu na temat stanu Twojej gleby oraz skonsultujesz swoje działania z Doradcą CONSAGER, który – za Twoim pozwoleniem – przygotuje dla Ciebie pełną strategię wsparcia Twojego ogrodu!

Na badaniach gleby w ogrodzie skorzystasz, nawet jeżeli nie uprawiasz warzyw czy owoców! Jeżeli zależy Ci na pięknym trawniku, analiza stanu gleby również pomoże w jego uzyskaniu. Zresztą, przeczytajcie po prostu historię Pana Marcina, który w tym roku skorzystał z naszych badań i wsparcia Doradcy:

KIEDY WYKONAĆ BADANIA GLEBY?

30 sierpnia 2021

A CO PO BADANIU?

 

Kiedy już sprawdzisz, w jakim stanie jest Twoja gleba, od razu zabierz się za jej wspieranie. Opracuj rzetelny plan nawozowy, skonsultuj się ze specjalistami, zajmującymi się doradztwem agronomicznym czy ogrodniczym i zaplanuj odpowiednie działania, które realnie wesprą Twoje uprawy. Nie ma znaczenia, czy posiadasz 200 ha pola, czy 20 m2 podwórka – badania gleby to podstawa Twojego sukcesu w uprawie!

CHCĘ ZBADAĆ GLEBĘ

badania gleby, wsparcie rolnictwa