badania gleby, wsparcie rolnictwa

CONSAGER © 2021

Chcesz dowiedzieć się 
o naszych nowych produktach, specjalnych ofertach i promocjach?

Biuro Handlowe:

biuro@consager.com

+48 736 842 541

95% rzeczy, które trafia na nasze stoły powstaje bezpośrednio lub pośrednio dzięki wykorzystaniu zasobów gleby. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele aspektów naszego życia zależy od odpowiedniej kondycji ziemi pod naszymi stopami. Być może właśnie dlatego przez lata podejmowaliśmy wiele nieracjonalnych działań, które doprowadziły do tak drastycznego wzrostu zanieczyszczeń w glebie. Jednak nie wszystko stracone!

Zdrowie gleby ma wpływ na jakość życia naszego i każdego organizmu na naszej planecie. Jedzenie i woda, które spożywamy, powietrze, którym oddychamy – wszystko to i o wiele więcej uzależnione jest od jakości naszych gleb. Na szczęście, każdy z nas ma możliwość poprawy sytuacji gleby, poprzez wprowadzenie niewielkich zmian w swoich przyzwyczajeniach. Jakie to zmiany?
 

Pozbywaj się śmieci w odpowiednich miejscach!


Wyrzucanie niebezpiecznych odpadów, takich jak baterie czy akumulatory, do zwykłego śmietnika powoduje, że trafiają one do prosto do gleby. Działanie to wyrządza ogromne spustoszenie w delikatnym ekosystemie glebowym, ponieważ zostaje on skażony toksycznymi substancjami, pochodzącymi z takich odpadów. Dlatego przy kolejnej wymianie baterii, pamiętaj o pozbyciu się ich, wykorzystując specjalnie do tego celu przeznaczone pojemniki. Znajdziesz je w wielu sklepach i galeriach handlowych.


Ogranicz wykorzystanie plastiku!


Czy wiesz, że aż 1/3 produkowanego plastiku trafia do gleby? Ograniczenie wykorzystania jednorazowego plastiku zdecydowanie może pomóc w odbudowie kondycji Ziemi. Zrezygnuj z jednorazowych sztućców, naczyń czy słomek do ulubionych napojów.


Sprzątaj bez silnej chemii!


Silne środki czyszczące, które wykorzystujemy do sprzątania naszych domów zawierają chemikalia, które trafiają następnie do naszych gleb. A potem na nasze talerze! Dlatego – jeżeli to możliwe – korzystaj ze środków czyszczących i kosmetyków, opartych na naturalnych składnikach. Obecnie na rynku znajdziesz wiele naturalnych środków czyszczących, które w swoim działaniu nie ustępują na krok chemicznym alternatywom.


Uprawiaj własny ogródek!


Dla wielu czytelników może wydawać się to oczywiste, ale nadal warto to podkreślić – ekologiczna uprawa własnych warzyw, owoców i kwiatów to prawdziwy skarb dla zdrowia gleby. Stosując szereg narzędzi wpływających na bioróżnorodność gleby, bezpośrednio przyczyniamy się do poprawy jej kondycji i wzmacniamy jej siłę w radzeniu sobie z zanieczyszczeniami.


Badaj glebę!


Nie mogliśmy tego pominąć 😉 Ten punkt nawiązuje bezpośrednio do poprzedniego. Dzięki regularnym badaniom gleby, w szybki i prosty sposób zlokalizujesz największe problemy, z którymi zmaga się gleba w Twoim ogrodzie, takie jak: nieprawidłowe pH, niska zawartość materii organicznej (jak uzupełnić jej poziom, dowiesz się z tego postu) czy niedobory substancji odżywczych – azotu, potasu i fosforu. Dzięki dostosowaniu pielęgnacji Twoich roślin do strategii nawożenia, którą otrzymasz razem z wynikami badań, rozpoczniesz precyzyjne wsparcie Twojej gleby od razu! Kliknij w przycisk poniżej i zobacz, jakie korzyści płyną z badania gleby:

Gleba bez zanieczyszczeń – krótki poradnik

21 maja 2021

Badanie gleby w Twoim ogrodzie!
 

Poznaj siłę, jaka płynie z gleby i zadbaj o rośliny w swoim ogrodzie, na działce czy polu uprawnym. Nowoczesna analiza gleby zapewni Ci zdrowe i silne plony - razem z wynikami badania otrzymasz strategię nawożenia, indywidualnie dopasowaną do Twoich upraw! Zobacz, jak to działa:

badania gleby, wsparcie rolnictwa