badania gleby, wsparcie rolnictwa

CONSAGER © 2021

Chcesz dowiedzieć się 
o naszych nowych produktach, specjalnych ofertach i promocjach?

Biuro Handlowe:

biuro@consager.com

+48 736 842 541

Zdecydowałeś – chcesz sprawdzić stan swojej gleby. Wpisujesz w wyszukiwarkę „badania gleby” i Twoim oczom ukazują się setki stron i artykułów. Gdzie wykonać badania gleby, aby otrzymać najbardziej wiarygodne wyniki?

 

OSCHR – Okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze

 

Na terenie całej Polski działają profesjonalne jednostki, które zajmują się szczegółowym badaniem jakości gleby pod kątem wielu parametrów.

Posiadają one odpowiednie zaplecze laboratoryjne, a ich praca podlega specjalnej kontroli przez Polskie Centrum Akredytacji. To powoduje, że wyniki, które otrzymasz, będą dokładne i pokażą ogólną sytuację gleby w Twoim ogrodzie.

Z drugiej zaś strony, wybierając badania w OSCHR, zobowiązujesz się do samodzielnego pobrania i dostarczenia próby gleby w stanie, umożliwiającym jej zbadanie. Przy pobieraniu próby, zachować należy kilka podstawowych zasad, a gotową próbę dostarczyć do Stacji w możliwie najkrótszym czasie. Zapewni to najbardziej wiarygodne wyniki i zabezpieczy glebę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Przy badaniu gleby w OSCHR, zobowiązany jesteś wybrać konkretne parametry, które mają zostać sprawdzone w laboratorium. Za każdy z nich należy się odpowiednia opłata (stawki różnią się w zależności od OSCHR).

Oczywiście same wyniki to jedno, najważniejsze jest, aby móc odpowiednio wykorzystać informacje zdobyte w wyniku badań, aby poprawić stan naszego ogrodu. Wielu ogrodników-pasjonatów może mieć problem z rozpracowaniem tajemniczych danych i przełożeniem tego na efektywne działania. Właśnie dlatego, OSCHR proponuje dodatkowo płatną usługę opiniowania lub sporządzenia planu nawozowego.

No i najważniejsze – kiedy chcemy sprawdzić, co dzieje się w glebie, z której czerpią nasze rośliny, liczy się dla nas czas. Reakcja w odpowiednim momencie często może przesądzić o sukcesie lub porażce naszych upraw. Niestety, badając glebę w OSCHR musimy liczyć się z faktem, że na wyniki będzie trzeba poczekać nieco dłużej. Jest to oczywiście związane z ilością zleceń realizowanych przez takie laboratoria oraz z metodologią, która wykorzystywana jest do opracowywania wyników. Jeżeli chcielibyśmy sprawdzić stan naszej gleby tu i teraz – to rozwiązanie może się nie sprawdzić.

 

Badania gleby CONSAGER

 

Zacznijmy od najważniejszego – CONSAGER NIE JEST LABORATORIUM! Pomyśleliśmy, że dobrze będzie zaznaczyć ten fakt dużymi literami. Nie, nie dysponujemy ogromnym zapleczem sprzętu i ludzi, którzy przygotowują skrupulatne analizy każdego parametru gleby osobno.

W takim razie – jak my badamy glebę?

W swoich badaniach wykorzystujemy specjalistyczny skaner glebowy – jest to technologia, która pozwala na szybkie i dokładne sprawdzenie 7 najważniejszych parametrów gleby:

  • pH
  • Azot
  • Potas
  • Fosfor
  • Poziom materii organicznej
  • Frakcja ilasta
  • Pojemność wymiany kationów

 

Wykorzystując technologię skanowania, możemy dostarczyć Ci gotowy raport wraz z zaleceniami nawożenia i wsparcia Twojej uprawy w 1 dzień od otrzymania od Ciebie gotowej próby gleby. Nasz Doradca nieustannie pracuje, aby dobierać dla naszych klientów rozwiązania, odpowiadające specyficznym potrzebom ich ogrodów czy pól uprawnych. Oprócz samych wyników otrzymujesz od nas gotowy plan, który wzmocni glebę, z której korzystasz i przyniesie Ci dorodne plony, piękny trawnik w ogrodzie czy bujne, cieszące oko kwiaty!

 

Gdzie wykonać badania gleby? [PORÓWNANIE]

23 sierpnia 2021

Dodatkowo, wybierając nasz gotowy pakiet do poboru prób, otrzymujesz niezbędne narzędzia oraz instrukcję samodzielnego poboru próbek. Po wszystkim, zapakowujesz tylko gotową próbę do pudełka, w którym ją otrzymałeś, dajesz nam znać, że wszystko jest gotowe – a my natychmiast nadajemy do Ciebie kuriera, który następnego dnia odbiera próby i dostarcza je nam do badania. Co ważne – przesyłkę w obie strony bierzemy na siebie!

Kiedy pakiet trafi z powrotem do nas, od razu zabieramy się za jego badanie, a wyniki, wraz z zaleceniami wsparcia uprawy otrzymujesz na maila w ciągu maksymalnie 24h od zakończenia badania. Dowiadujesz się, co dzieje się w ich glebie tu i teraz i od razu możesz zareagować!

W każdej chwili możesz również skontaktować się z naszym Doradcą, który pomoże Ci wdrożyć rozwiązania dopasowane do Twojej sytuacji i dopilnuje, abyś mógł się odprężyć i nie martwić się o zdrowie Twoich roślin.

 

Jeszcze raz – CONSAGER TO NIE LABORATORIUM!
 

Jeśli jednak poszukujesz rozwiązania, które w szybkim czasie dostarczy Ci niezbędnych informacji o Twojej glebie nawet w trakcie wegetacji, zachęcamy Cię do sprawdzenia Pakietów Badania Gleby CONSAGER. Kliknij w przycisk poniżej i sprawdź:

Badanie gleby 
OSCHR

Badanie gleby CONSAGER

Długi czas oczekiwania na wynik

Wynik i zalecenia w 24 h od zakończenia analizy

Opłata za każdy parametr osobno

Jedna opłata za 7 najważniejszych parametrów

Dodatkowa opłata za zalecenia wsparcia uprawy

Nieustanne wsparcie Doradcy CONSAGER

Idealne rozwiązanie dla osób, chcących sprawdzić ogólny stan gleby

Narzędzie zlokalizowania konkretnych problemów ze zdrowiem gleby

Sprawdzam!

badania gleby, wsparcie rolnictwa